Prodej vily 7+1 u jezera

Praha  – Dolní Počernice

PRODÁNO

Dispozice
7+1

Užitná plocha
195 m2

Plocha pozemku
808 m2

Počet podlaží
2 podlaží

Video prohlídka a virtuální prohlídka

Popis nemovitosti

Secesní vila u jezera

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji secesní vilu z r. 1915 po kompletní rekonstrukci. Neváhejte se projít virtuálně po domě i po zahradě prostřednictvím 3D skanu nemovitosti. Nasajte atmosféru z fotografií a videoprohlídky. Ale určitě mi zavolejte pro termín prohlídky a přijeďte se podívat osobně. Tento dům má totiž neopakovatelný Genius Loci.

Ačkoliv je vila svými prvky a vybavením už fakticky „hotová“, nabízí stále velký prostor pro fantazii. Hlavně co se týká zahrady a polosuterénu. Ale pojďme si nejdříve říci nějaké popisné informace o vile a okolí.

V přízemí domu je kompletně vybavená kuchyně s vyhřívanou podlahou. V jídelně je zachovaná a zrenovovaná původní dřevěná podlaha. Stejně tak v obývacím pokoji, jehož srdcem je kvalitní značkový krb. Dále je v přízemí domu pokoj pro hosty a menší koupelna se sprchovým koutem a WC. Podlahy v koupelnách v 1.NP a 2.NP jsou vytápěné elektřinou s možností přepojení na vytápění plynovým kotlem. Vstupní hala má rovněž podlahové vytápění napojené na plynový kotel.

Ve 2.NP jsou potom dva dětské pokoje s původní dřevěnou podlahou, ložnice a pracovna/šatna. A také hned proti ložnici je prostorná koupelna s vanou, dvěma umyvadly a WC. Podlaha koupelny je rovněž vytápěná. Všimněte si v obou koupelnách stylové mozaiky navrhované italským designérem.

Půda je vhodná pro uložení sezónních potřeb. V polosuterénu domu je prostor využitelný například jako menší byt 2kk se samostatným vchodem. Koupelna a samostatné WC je už v suterénu vybudované. Může tak sloužit jako byt pro návštěvy, pro správce domu nebo na pronájem. Případně lze tento prostor přeměnit na wellness se saunou, odpočívárnou a vířivkou.

Momentálně je polosuterén využíván jako sklep, prádelna, sušárna, sklad a technická místnost. Je zde umístěn kombinovaný plynový kotel pro vytápění domu se zásobníkem na ohřev vody. Na kotel lze napojit i podlahové topení tam, kde je zatím vytápěno elektřinou. Do zásobníku na vodu je odděleně napojen i přívod vody ohřívaný v solárních panelech umístěných na střeše zrekonstruované v r. 2015. I díky tomu je provoz domu úsporný. Ačkoliv je do domu zavedený i vodovod, na pozemku je také prozatím nevyužitá studna.

Dům je zabezpečený systémem Jablotron a to dveřními, okenními a pohybovými čidly. Systém je programovatelný pro spouštění navolených zón a citlivosti kvůli domácím mazlíčkům. Signalizace je samozřejmě dálková přes mobilní síť se záložním zdrojem pro případné výpadky.

V pravé části pozemku hned na kraji do ulice je vyprojektovaná garáž s přímým vstupem do suterénu domu. K tomu je vydáno i stavební povolení. Střecha garáže potom bude využitelná jako terasa. Za domem majitelé plánovali do svahu zakomponovat zimní zahradu přístupnou přímo z domu proskleným tunelem. To je zatím ve fázi studie.

Vila má své kouzlo a velký potenciál. Je možné dále zvelebovat okolí domu a přizpůsobit si vše vlastním představám. Ovšem i v této podobě bez jakýchkoliv úprav je to velmi vkusné a stylové bydlení pro rodinu s dětmi nebo jako reprezentativní sídlo firmy. V domě je zachováno mnoho původních prvků a secesní výzdoba. Zrestaurované jsou lustry, zábradlí a mnoho dalších detailů. Zachovaná a pouze zrenovovaná byla i okna a zatemňovací vnitřní okenice a mnoho dalších detailů. Velmi vkusně a přesto funkčně je interiér doplněn vybavením a nábytkem, který zachoval dobovou atmosféru a přesto nabízí moderní bydlení. Vybavení domu je možné po dohodě za úplatu přenechat.

Užitná plocha domu je 195 m2 ve třech podlažích. Do výměry nezapočítáváme schodiště, venkovní terasu ani parkovací stání u domu, které lze snadno zastřešit. Materiál pro přístřešek je připravený. Rekonstrukcí prošel průběžně prakticky celý dům. A stále si zachovává neopakovatelnou atmosféru.

Dopravní spojení je v Dolních Počernicích bezproblémové, dojezdová vzdálenost do centra Prahy je 20 minut autem. V místě je samozřejmě i MHD v podobě autobusu a vlakového spoje s velmi častou frekvencí spojů do Prahy. V obci je škola, školka, restaurace, sportoviště, zámecký park, možnost procházek okolo jezera, nedaleký je i golfový areál na Černém mostě a mnoho dalšího. Oficiální stránky obce obsahují všechny potřebné informace o infrastruktuře, kulturních akcích apod. https://praha-dolnipocernice.cz/

Podrobné informace

Druh: Prodej
Typ: Secesní vila 7+1
Adresa: Nad Rybníkem 90, Praha-Dolní Počernice
Poloha objektu: Klidná část obce

Půda: Ano
Stav: Po rekonstrukci
Užitná plocha: 195 m2

Plocha pozemku: 808 m2