Na prodej světlý byt 3kk/B s parkováním

Pivovarská, Vysoký Újezd, Beroun

PRODÁNO

Dispozice
3kk/B

Užitná plocha
84 m2

Parkovací místo
ANO

Počet podlaží
3 podlaží

Video prohlídka

Popis nemovitosti

Světlý a prostorný byt

Dnes pro vás mám velmi působivou nabídku světlého a prostorného bytu ve Vysokém Újezdu u Berouna. Jedná se o byt 3+kk ve 2.NP s výtahem a s velmi praktickou dispozicí. Obytná plocha bytu je 83,6 m2, k tomu je navíc balkón 5,6 m2, sklep 2 m2 a kryté parkovací stání 15,7 mv 1.NP. Tady najdete videoprohlídku z průletu bytu dronem, která se šířila jako virál internetem ještě dříve, než byla zveřejněná tato nabídka prodeje.

 https://www.youtube.com/watch?v=u9oZUgKBREY&t=1s

Obývací pokoj s kuchyňským koutem orientovaný na jižní stranu disponuje balkónem. Tam lze posedět i za deště, protože je krytý terasou horního bytu. Kuchyňská linka je navržená architektem a je designově krásná i praktická zároveň. A je vybavená všemi potřebnými spotřebiči, převážně značky Whirpool. Od indukční varné desky a digestoře, trouby, vestavěné lednice s mrazákem a myčky Beko, po LED osvětlení spodních šuplíků a velmi prostorné pracovní desky. Ta je včetně dřezu vyrobena z litého kamene, tedy bez jakýchkoliv spojů. Snadno se tedy udržuje a nikam nezatéká. Za pracovní deskou je také lehce omyvatelný povrch z lakovaného skla. Udržovat pořádek a čistotu na kuchyňské lince nemůže být jednodušší.

Na severní stranu do dvora jsou orientované ložnice a dětský pokoj. Obě místnosti jsou velmi světlé díky francouzským oknům s otevřeným výhledem na driving range golfového resortu Albatross. Okna jsou mimochodem vybavena ventilační klapkou pro pohodlné větrání i v chladných měsících.  Ložnice je navíc vybavená opět na míru navrženou šatní skříní a pracovním stolem. Většina nábytku v bytě je vybavena systémem otevírání bez úchytek, a tak design skříní a polic je čistý a ničím nerušený. Navíc pohodlně omyvatelný.

Hned u dveří ložnice je i samostatná toaleta s umyvadlem. Na chodbě u dětského pokoje je vstup do prostorné koupelny s vanou a skleněnou zástěnou pro pohodlné sprchování bez nutnosti stále vytírat. V koupelně naleznete také stylové umyvadlo a druhou toaletou.

Prostorná chodba umožnila umístit tam kromě vestavěné architektem navržené praktické šatní skříně také knihovnu. Vizuálně tak také oddělila vchodové dveře do ložnice při pohledu z obývacího pokoje. Z chodby je u vstupu do kuchyně praktická komora opět s individuálně navrženým policovým systémem a přípojkou vody a odpadu pro pračku a sušičku.

Na podlahách jsou kvalitní lamino podlahy Egger. Na WC a v koupelně je praktická keramická dlažba, za vanou je potom netradiční dlažba – šestiúhelníková mozaika. Byt celkově je designově velmi povedený.

Vytápění bytu je řešeno momentálně centrální plynovou kotelnou a v bytech jsou umístěné termostaty. Na topných tělesech pak jsou termohlavice. S ohledem na situaci s cenami plynu se zjišťují možnosti instalace tepelného čerpadla jako případné alternativy. Nicméně budova je postavena v nízkoenergetickém standardu a energetická náročnost budovy podle PENB je v kategorii B (91 kWh/m2/rok).  V roce 2021 bylo na zálohách na vodu a společné prostory hrazeno 4 člennou rodinou majitele 4.567,- Kč/měsíc (z toho 856,- fond oprav) a přeplatek na zálohách byl přes 9 tis. Kč. Rozpočítávání tepla je potom z 60% podle skutečné spotřeby, na ohřev vody je využit koeficient 70% podle skutečné spotřeby. Náklady na bydlení si tak ve velké míře můžete ovlivnit sami.

K bytu dále náleží samostatný zděný sklep v přízemí domu. Raději se přikláním k názvu komora, protože je umístěná v přízemí domu, což je velmi praktické. A protože má přízemí vyšší stropy, je i ve sklepním prostoru opravdu velká úložná plocha v dalším praktickém policovém systému.  Policový systém je umístěný až ve výšce cca 1 m a tak umožňuje ukládat do komory kola, lyže, zimní pneumatiky a mnoho dalšího. Je překvapivé, kolik toho lze na 2 muskladnit, když si vytvoříte praktický policový systém na míru.

K dispozici je i společná velmi prostorná kočárkárna v přízemí domu.

Druhou videoprohlídku se zaměřením na detaily a také na okolí domu najdete zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=eB7n-MdRkUE

Celý bytový dům má pouze tři nadzemní podlaží a není podsklepený. Přesto disponuje prostorným výtahem. V přízemí domu jsou umístěné nebytové prostory, ať už se jedná o zmíněné komory/sklepy nebo služby jako je kosmetické studio, fitness apod.  Pod poslední okrajovou částí budovy postavené na pilotech je umístěn průjezd do dvora pro automobily chráněný závorou na dálkové ovládání. Přístupný je pouze pro obyvatele domu. Zároveň je jen pár míst pod přístavbou, která slouží jako krytá parkovací stání. A jedno z nich náleží k nabízenému bytu. Bezproblémové je i parkování na ulici v okolí domu. A další výhodou tohoto nízkopodlažního bytového domu je, že tu je pouze pár sousedů. Z ekonomických důvodů už takovéto domy jen s már bytu těžko v nějakém projektu najdete. Developeři využívají každý metr a snaží se o vícekapacitní bytové domy, aby na každou jednotku v domě rozpočítali nákladné výtahy, kotelny a další společné technologie a snížili si náklady a zvýšili si potenciální zisk z prodeje projektu. Proto je tento byt v tomto domě ojedinělý. A podobná příležitost už se vám dlouho nemusí znovu naskytnout. Kdo nemá rád mnoho sousedů, che bydlet mimo velké město v přírodě a zároveň se nechce starat například o zahradu kolem domu, neměl by váhat. Toto je přesně ono.

Obec v posledních letech rozvíjí jeden významný developer a novou výstavbou navazuje na původní obec, o které se první písemné prameny zmiňují už v r. 1310. Ve spolupráci s obcí zde hlavní developer vytváří podmínky pro kvalitní a moderní bydlení, pronajímá nebytové prostory pro potřebné služby, podílí se na rozvoji obce a její infrastruktuře. V obci tak naleznete obchod s potravinami Žabka, farmářský obchod, kosmetické studio, fitness centrum, kvalitní italskou restauraci a kavárnu a mnoho dalšího. Do obce zajíždějí i Kosik.cz, iTesco.cz a Rohlik.cz.

V sousedním novorenezančním zámku se kromě prvotřídní restaurace Papilio buduje exkluzivní hotel se SPA. Vysoký Újezd je také vyhlášený díky Golfovému resortu Albatross, kde se hrají i evropské turnaje. Také v tomto resortu je vyhlášená restaurace Kogo. V obci dále najdete poštu, základní a mateřskou školu a lokalita se bude dále rozvíjet.

Doprava do Prahy je možná autem po D5. Do centra Prahy to je 25 km, 30 minut jízdy. Na metro Zličín necelých 13 km, tedy 12 minut jízdy, na mezinárodní letiště Václava Havla to je 21 km, a 18 minut jízdy. Do obce zajíždějí i autobusy, které vás na metro Zličín dovezou za 27 minut. Vlaková zastávka je v Rudné (Nučice) vzdálená 5 km, 6 minut autem.

Také Beroun s veškerou občanskou vybaveností a pracovními příležitostmi je za humny. Přesněji 16 km, autem 18 minut. Obchodní centrum Beroun potom 15 km, 15 minut jízdy autem.  

No a pokud mluvíme o Berounu, nemusím asi ani představovat okolní přírodu a krajinu protkanou hustou sítí cyklostezek a turistických tras. Chráněná krajinná oblast Český kras a „Hlásná Třebáň je krásná“ slovy známého zpěváka, nebo Karlštejn (13 km), vyhlášené lomy Velká Amerika a Mexiko v Mořině (6 km), to je jen zlomek z toho, co zde můžete objevovat. Přes dálnici je to jen pár kilometrů do chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a na samotný Křivoklát je to 45 minut autem, 39 km. Takže příroda všude okolo. A přitom do velkoměsta za kulturou je to pár minut jízdy autem.

S ohledem na územní rozvojový plán obce už ve Vysokém Újezdu asi už mnoho bytů nevznikne. Stavět se zde budou už pouze samostatné rodinné domy.

Uvedená cena je kompletní, obsahuje tedy provizi, právní servis včetně všech poplatků na ověření podpisů, kolek pro katastr, advokátní úschova prostředků apod. Samozřejmostí je i hypoteční servis zdarma. A protože naše společnost zajišťuje přes profesionály ve většině finančních ústavů, neváhejte nás kontaktovat i pro předběžné nezávislé vyhodnocení možnosti financování. Pro úplnost ještě uvádíme, že na nemovitosti nebude v době podpisu kupní smlouvy váznout žádné zástavní právo.   

Pro vaše pohodlí zde uvádíme několik odkazů na stránky, které vám pomůžou se zorientovat v lokalitě, pokud nejste místní.

 Obec Vysoký Újezd: 

https://www.vysoky-ujezd-urad.cz/

Wikipedia:

 https://cs.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%BD_%C3%9Ajezd_(okres_Beroun)

MHD směr Praha:

https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/vysledky/?f=Vysok%C3%BD%20%C3%9Ajezd;%20Beroun&fc=1&t=Praha&tc=1

Restaurant Papilio:

 https://restaurant-papilio.cz/

Restaurant Locale: 

https://localevysokyujezd.cz/

Golf resort Albatross: 

https://albatross.cz/cs/ 

a tamní restaurant Kogo:

 https://www.kogo.cz/kogo-albatross/aktuality/

Podrobné informace

Druh: Prodej
Typ: Byt 3kk/B
Adresa: Pivovarská, Vysoký Újezd, Beroun
Poloha objektu: Centrum obce

Konstrukce: Skeletová
Typ budovy: V bloku
Stav: Novostavba
Užitná plocha: 84 m2

Parkovací stání: Ano