Prodej chalupy 3+1 

Mařenice

PRODÁNO

Dispozice
3+1

Lze využít i pro trvalé bydlení

Plocha pozemku
2 702 m2

Počet podlaží
2 podlaží

Video prohlídka a virtuální prohlídka

Popis nemovitosti

Chalupa 3+1 nedaleko Liberce

Dobrý den. Dovolte mi vám představit tuto krásnou chalupu v Lužických horách. Fotografie mluví samy za sebe, ale uvedu zde několik technických informací o domě, možnostech využití a lokalitě.

Dům z počátku 20. století na okraji obce Mařenice nedaleko Nového Boru má kromě hlavní prostorné kuchyně umístěné v přízemí další pokoje v 2. NP. Tam najdete prostornou ložnici a dva menší podkrovní pokoje. V přízemí je dále koupelna, samostatné WC a vstupní předsíň. Centrální chodba vedoucí z předsíně potom spojuje všechny prostory včetně zmíněné kuchyně, sklípku vyhloubeného v pískovcové skále, na které je dům „přilepený“, dílnu a schodiště do podkroví. Dispozici lépe znázorňuje virtuální prohlídka. Přímý odkaz na virtuální prohlídku s 360° fotografiemi bezprostředního okolí chalupy rádi zašleme na vyžádání.

Dům je kolaudovaný i pro bydlení, má číslo popisné a je tak vhodný i k trvalému bydlení. Výhodou je obecní vodovod, centrální vytápění přes výměník v krbových kamnech a samozřejmě je zavedena elektřina včetně motorového proudu. Odpad je sveden do septiku. Ohřev vody je trochu romantický – brutar je pro pravé chalupáře.

K chalupě patří rozsáhlé pozemky plné lučních květů, hned za chalupou je les plný borůvčí a hub a u ohniště na zahradě už jistě zaznělo mnoho táborových písní.

A doufejme, že budou znít dál. Sousedé jsou dál po cestě tak trochu stranou, chalupa je na úplném okraji obce téměř na samotě a tak vás nikdo nebude rušit.

V obci Mařenice je vyhlášený barokní kostel, na túry se můžete vydat na blízký poutní vrch Kalvárie, na Hvozd nebo nedaleký Lemberk. Vyrazit na výlet můžete do blízkého Liberce, na běžné nákupy do Cvikova nebo Nového Boru, na větší nákupy třeba i za hranice do Žitavy. Vyhlášené restaurace jsou i přímo v obci Mařenice. Opravdu jen pár set metrů daleko je i golfový resort https://www.malevil.cz/ se zázemím pro vyžití dětí. Na sjezdovky dorazíte dříve než vám vystydne káva v cestovním hrnku a cyklistických cest je v okolí nepočítaně. Vodáky určitě bude bavit nedaleká říčka Ploučnice, na kterou se právě taky chystám.

Rozhodně ale strohý popis chalupy a okolí dostatečně nevyzdvihne půvab místa. Virtuální návštěva nenahradí osobní prohlídku. Neváhejte a zavolejte si o volný termín. Rád vás provedu a prozradím více detailů. Tak brzo na viděnou.

Mimochodem financování hypotékou je možné a rádi vám financování pomůžeme vyřešit.

doplňující informace o obci najdete zde:

https://www.obecmarenice.cz/index.asp

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%99enice

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/hitleruv-most-nedok

onceny-most-ze-2-svetove-valky

 

Podrobné informace

Druh: Prodej
Typ: Chalupa 3+1
Adresa: Mařenice 260, 471 56 Mařenice
Poloha objektu: Okraj obce

Voda: Obecní vodovod
Typ budovy: Vhodný pro trvalé bydlení
Stav: Dům z počátku 20. století
Odpad: sveden do septiku

Plocha pozemku: 2.702 m2